Čím dnes začít... bude to 5 let, co existuje tento blog, dlouhá doba, co jsem neměla vůbec čas na panenky a nic ani kolem toho kvůli práci (zvláště přes Vánoce, kdy to je v hračkářství více nabité) a skoro jsem na panenky zanevřela (asi proto mi jich zůstalo opravdu hooooodně málo), zrušila jsem i facebook, abych se zbavila dalšího žroutu času (tak se holky omlouvám, komu jsem se ztratila, ale tato sociální síť mi přestala "sedět"). Ale nějak se mi zastesklo a tak jsem si říkala, že po dlouhé době opět přihodím příspěvek a zjistila jsem, že tyto šatičky jsou zde sice částečně předváděné na panence Natalii při představení, když došla, ale není jim tu věnovaný samostatný článek, tak to dnes napravím.
Jedná se opět o šaty podle anglicky psaného návodu z kolekce Paradise doll model: 1875 walking suit, háčkované z příze Sněhurka 1.25 háčkem. U těchto šatů mi hodně dlouho trvalo, než jsem je vůbec dokončila, měla jsem spoustu dílů a neměla se k tomu to sešít, což pak bylo takové malé puzzle vzpomenout si co k čemu, ale podařilo se. Natálce moc slušely. Šatičky ani panenku už nemám, tak jen vzpomínkové fotky obojího :-)
Katko, šaty jsou krásné i panenka. :-) Třeba se k panenkám nebo tvoření na ně jednou vrátíš. Už dlouho přemýšlím, že bych sbírku hodně zredukovala a nechala si jen pár nejmilejších panenek.
OdpovědětVymazatMěj se hezky.
Děkuji moc Růženko, nejspíš asi ano, už teď mám rozpracované další šaty, a jedny dodělávám, co už mi tu nejméně rok ležely na díly nesešité. Až budeš opravdu připravená redukovat - tak to poznáš. Prostě chytneš panenku a ucítíš, že ti nedělá radost a měla by ji dělat někomu jinému :-) Děkuji za tvou návštěvu
VymazatAhoj Katka, som rada, že si sa aspoň prostredníctvom blogu troška k bábikám vrátila.:-) Keď nebol Facebook, museli sme aj tak všetci žiť.:-D Tak to chápem. Model je nádherný, rovnako ako Natálka. Nevedela som si predstaviť, že jednotlivé diely sa musia spájať. Myslela som si, že model robíš v celku.:-D Ja sa v tomto ozaj nevyznám.:-)
OdpovědětVymazatahoj Mary, no jo, trošku se vracím a možná se tak cítím i trochu lépe než na tom fb. A jsem ráda, že spousta ještě panenkářek funguje přes weby a není jen na těch sítích :-) No co se týče dílů... tady ta sukně je z pěti a kabátek je zvláště, který se taky sešívá (rukávy k topu atd.) A když to člověk odloží a pak to v tom anglickém návodu hledá, kde to vlastně skončil, je to trochu oříšek. Děkuji moc za pochvalu i za návštěvu :-)
VymazatMoc krásné šaty:-).
OdpovědětVymazatMoni, moc děkuji za tvou návštěvu a pochvalu :-) Dala jsem si tě do sledování, tak se opět ráda k tobě vrátím :-)
VymazatVeľmi pekné šaty- ja háčkovať neviem
OdpovědětVymazatDěkuji, no já zase mám pocit, že nic jiného neumím a i tak na tom vidím chyby. Nejlépe se mi háčkuje podle návodů :-)
VymazatTak to je tedy další pecka. Já trochu pletu i háčkuji, ale to sešívání dílů mě vůbec nebaví.
OdpovědětVymazatŠári ani mě nebaví sešívání dílů :D To mi trvá vždy delší dobu než samotné háčkování.
Vymazat