Po dlouhé době jsem háčkovala opět šaty podle kolekce Paradise doll model Afternoon suit. Tato kolekce o nich píše, že se nosily na odpolední čajové dýchánky. Nabírané bohaté rukávy a sukně do zvonu byly v té době v módě. Tento model je udělaný tak, aby vynikla bohatá zdobená irská krajka.
Háčkovala jsem ze Sněhurky háčkem č.1.25. Když jsem je začala škrobit, zjistila jsem, že mi délka nějak neodpovídá tomu, že mají být o 2" delší (což je cca 5 cm) než panenky typu Barbie. Pak jsem hledala odkaz, kde jsem již tyto šaty háčkovala, můžete se podívat zde, a v tu chvíli při pohledu na minulé háčkované, jsem zjistila, že jsem udělala chybu a ve vrchní části sukně nějak pozapomněla nejspíš na nějaké řádky v návodu a proto mi vyšly kratší :-D Jsem toho názoru, že věci se nedějí jen tak. Tyto šaty jsem totiž plánovala pro panenku Silkstone Barbie, která je menší než FR a pořád přemýšlela, jak to udělat (třeba podložením stojánku), aby ty šaty nebyly moc dlouhé a neležely splasklé na zemi. A ono to přišlo samo :-) Abych pravdu řekla, tak nějak se mi tento model líbí víc, avšak těžko říct, zda to je nazdobením, přízí nebo tím, že jsou šaty kratší.
První focení probíhalo na panence Integrity toys Danii, která má mírně pokrčená kolena, aby jí z toho nečouhaly nohy :-D
A zde pohled na panenku Silkstone, která šatičky dostala.
Já musím říct, že jsem byla příjemně překvapena, když mi panenka Silkstone Barbie poprvé přišla. Zamluvila jsem si ji po chvilce váhání u Monči na fb. Byla nahá,tak jsem si říkala, zkusím, jak mi do šatů bude sedět, přinejhorším ji prodám dál. Během těch 14 dnů, co jsem ji měla zamluvenou jsem docházela k zjištění, zda jsem neudělala chybu a už jsem si říkala, že jsem se unáhlila, ale nerada nesplním slovo a tak jsem si ji samozřejmě zaplatila v domluveném termínu a čekala jak dorazí. Když přišla, mile mě potěšila i krabice od Barbie silkstone, že je krásná, možná i krásnější než od IT. A pak přišel šok, já jsem držela svou první Silkstone Barbie v rukách. Překvapila mě její váha, ona je tak "těžká" proti ostatním panenkám. A je krásná a přijde mi i kvalitnější než klasické plastové Barbie. Nadšení mě neopustilo ani ve chvíli, kdy jsem ji nasadila tyto historické šaty. Ona v nich vypadá úúúúúžasně, sednou ji jak se říká "hrnec na prdel", a já v ten okamžik věděla, že poslední nebude :-D. Toto je tedy Silkstone Blue chiffon ball gown.

Šaty sú naozaj nádherné a historicky verné. A riadením osudu sú aj presne pre silkstonku, ktorej naozaj pristanú ,-D
OdpovědětVymazatDěkuji :-)
VymazatTeda, jsi moc šikovná. Háčkovat sice umím, ale tohle bych určitě nedala. A vůbec podle návodu, na to já jsem hrozné nemehlo.
OdpovědětVymazatNo a já mám zase pocit, že co neudělám podle návodu, tak to nestojí za to :-) Děkuji :-)
VymazatNádherné šaty, vůbec není vidět, že se vloudila chybička.
OdpovědětVymazatSilkstone mají neobvyklou tvářičku, a proto se mi moc líbí. Mám jedinou, Silkstone Marmaid a je nádherná. Je stále v původních šatech a vybalila jsem ji jen na focení.
Růženko, kdybych ji měla v originál šatech, asi bych ji taky nedokázala svléknout (s tím mám teď "problém" u té nové FR), takže jsem moc ráda, že se ke mně dostala nahá a mohla jsem ji naopak obléknout :-) A děkuji za krásná slova :-)
VymazatTeda Kači, ty jsi šikulka! Tuhle silku ještě nemám, ale právě v těch origo šatech se mi moc nelíbila, ale ty jsi jí vyzvedla o třídu výš.
OdpovědětVymazatŠári moc děkuji :-) Ona je tato silkstone taková zvláštní :-)
VymazatPrekrásne šaty. Ja neverím na naáhody, podľa mňa celý vesmír sa zosúladil tak, aby si šaty našli svoju právoplatnú majiteľku.:-)
OdpovědětVymazatSú krásne, si šikovná, vydarili sa.
Silkstone nie sú úplná moja šálka kávy, ale majú svoje retro čaro. Čím viac rokov zbieram bábiky, tým si k nim nachádzam lepší vzťah.:-)
Mary děkuji. ani mně se silkstone nelíbily, ale dost mě zklamalo, že jen jsem objevila jejich kouzlo, tak jsem na ně zanevřela, protože mají končit. Jsem hrozná, budu muset hledat jiné adeptky pro svoje šaty.
VymazatŠaty jsou nádherné moc se Ti povedly :-).
OdpovědětVymazatMoni moc děkuji :-)
VymazatTo je nádhera. To musela být krásná doba.
OdpovědětVymazatMoc děkuji. Svým způsobem určitě ano, dámy byly dámy a tento styl se mi moc líbí.
Vymazat