neděle 11. března 2018

Šaty dle obrázku

Jedna panenkářka, která se zbláznila do IT po mně chtěla, zda bych uháčkovala podobné šaty, které jsou ale v originále pletené. Přání bylo v modré barvě. Jenže zrovna modrou kordonet v obchodě neměli, tak jsem to zkusila alespoň z růžové, kterou jsem měla doma. Tyto šatičky mi původně měly zůstat, ale nakonec i o ty se zajímala jiná panenkářka. Protože jsem neměla tu modrou a přání bylo v modré barvě, uháčkovala jsem ty modré šaty ze dvou spojených nití,a tak je výsledek trochu jemnější, ale zase tak pěkně nedržely a musely se hodně navlhčit i naškrobit, aby měly šaty požadovaný tvar. O ty modré jsem hned měla jinou zájemkyni, kdyby se uvolnily. A pak i tu třetí, co si vzala nakonec růžové, protože na ní "nezbylo". Na šatech jsou textilním lepidlem dolepené ručně kamínky, co se používají na zdobení nehtů. 


Zde je vidět ještě modré nevytvarované na Giselle a růžové na Natalii.
Tady po větším vytvarování.
A zde už i ozdobené kamínky. Ve skutečnosti je jich mnohem více a fotka tak nezachytí jejich třpytivost, která se odrážela a dělala je ještě více zajímavé. Veronique je prostě překrásná v každých.

10 komentářů:

 1. tinka77 Sú prekrásne oboje aj tie bledomodré aj tie ružové ako z morskej peny

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné šaty, líbí se mi oba modely.:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Jsou krásné oboje, ale kupodivu ty růžové u mě přeci jen vedou :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) já se taky přikláním k růžovým :-) i když ty modré byly na omak jak pavučinka.

   Vymazat
 4. Odpovědi
  1. Děkuji :-) Jsem ráda, že se líbí.

   Vymazat
 5. Oba modely sú prekrásne. Milujem šaty tvz. s "anjelskými" rukávmi.:-) Ja mám rada ružovú a preto aj u mňa tieto vedú. Krásna práca Katka.;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mary moc děkuji. Byl to oříšek, ale jsem ráda, že i v háčkovaném provedení jsou velmi zajímavé a podobné těm pleteným.

   Vymazat