úterý 31. října 2017

10 let v tom jedu...

Když Lenča "Nauriel" dala na svůj blog výroční článek, tak jsem si uvědomila, že i u mě by někdy teď na podzim mělo být takové výročí, ne blogu, protože změnami různých webů, mám tyto stránky krátce (něco přes 3 roky), ale toho, jak dlouho frčím na panenkách. Píši to jako nějakou závislost, ale ona to závislost asi je. I když jsem měla období útlumu. 
Tak jsem se dala na hledání a podle prvních šicích příspěvků jsem dohledala, že říjen 2007 bylo téma měsíce u Eriky a panenkářek šicí téma "sekretářka", kdy spoustu dalších panenkářek se připojovalo a tenkrát jsem se zapojila i já. Takže dnešní hallowenský den, je vlastně takovou oslavou pro mě, protože říjen je obdobím mých oslav. 
Nechala jsem se Lenčou inspirovat, kde nafotila soubory panenek, co má ve sbírce, no a tak k tomu, co mám já - i když po těch mých čistkách za to poslední tápající období, toho moc nezbylo. Dřív mi nevadilo mít ve sbírce ani staré panenky, byla jsem ráda snad za každou, co ji rozšířila. Ale nějak jsem si uvědomila, že nechci být hromaditelka a tak už si vybírám, kdo se mnou zůstane. Často jsem z nějaké panenky moc nadšená, ale pak ... nějak mi přestane dělat radost, že ji u sebe mám (což byly většinou panenky typu BJD), jiné šly pryč kvůli financím. 

Nejstarší panenkou, kterou mám u sebe, je panenka Sindy z mého dětství, kdy jsem ji dostala k Vánocům, pak si s ní hrála neteř a když jsem začala panenky opět sbírat, tak se ke mně vrátila. Uháčkovala jsem ji historické šaty podle kolekce Paradise a od té doby má své čestné místo na poličce (i když našeho kocourka láká to peří ve vlasech).


Delší dobu ve sbírce mám i některé EAH, i když už jsem mockrát přemýšlela, že bych je opět nabídla do prodeje, tak když vezmu do ruky Cerise, připomene mi to, jak jsem byla nešťastná, že se mi z nich část prodala, tak se s nimi poraduji a rozmyslím si to. Ona je mojí první EAH ve sbírce z prosince 2014, a taky tou, co mi připomene, jakou radost mi tyto panenky přinášejí a proto jsou stále v originální podobě a zůstávají dál u mě.


Taky mám ve sbírce monster high, ale neuchovávám je v originál podobě a ráda si s nimi "hraju" - přemalovávám, šiji na ně, háčkuji, zkouším, měním a tak aktuálně jich je doma asi 6, ale z toho tři, které jsou ve stavu možné vystavovat. 


Do mé sbírky se dostaly i fashion panenky od společnosti Integrity toys, avšak spousta jich šlo pryč a zůstaly nakonec jen dvě. Jsou opravdu fotogenické a módní, přesto mně prostě nejlépe sedí jako modelky pro ty moje háčkované šaty dle anglických návodů, které pak nemusím nijak upravovat a tak jsem je opět do nich oblékla. 


Mou vášní byly kdysi Tonnerky, Jac (ve svatebních šatech) byla mou první Tonnerkou. Ve slabé chvilce jsem ji prodala a ještě ve slabší toho začala litovat, ale jsou panenky, které prostě když mají u mě být, tak budou ... takže dobří holubi se vracejí a je zpět ve sbírce, spolu s ní přibyly 3 Tonner Sydney tváře, dvě z toho mám jako částečnou výměnu za panenku Bô, která šla do světa.


A posledním představeným, je Udell - není to resin, je to vinyl, není to BJD a přitom ta pohyblivost je podobná. Někdy více o něm až bude mít svůj článek. Přemýšlela jsem, že kvůli financím půjde pryč, ale stáhla jsem ho z prodeje, bylo by mi to líto. 


Tímto uzavírám svoji sbírku pro letošní rok. Nemyslím si, že by se do konce roku asi rozrostla, i když budou Vánoce, čas dárků, ale finance jsou důležitější pro jiné, mladší dušičky, které se těch dárků pod stromečkem nemůžou dočkat a my potřebujeme do domácnosti důležitější věci než panenky. A třeba do konce tohoto roku postupně představím všechny přírůstky, které jsou na fotkách a nikde o nich není jiná zmínka. 

6 komentářů:

 1. Bezva článek a krásné panenky!

  OdpovědětVymazat
 2. Máš krásnou sbírku, rozmanitou. Také jsem přemýšlela, že zredukuji počet panenek, které mám ve sbírce, ale nějak se s nimi nemůžu rozloučit. Zatím odešla jen jedna k jiné sběratelce. Zaujal mě Udell a těším se na článek o něm.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Víš, kolikrát lituji, že jsem musela dát některé pryč, ale nešlo v tu dobu jinak. Takže se neluč, pokud to nejde a není důvod :-)

   Vymazat
 3. Sbírku máš pěkně rozmanitou. Já nejvíc obdivuju ty háčkované šaty a fešky v nich jsou neuvěřitelně nádherné. Samozřejmě i Sindy v nich vypadá kouzelně, snad ji kocourek nesejme kvůli tomu peři ;-)
  Já jsem monsterky přesunula k holkám, takže mi zůstaly fashion panenky a BJD a ty prostě nedám. Je fakt, že bych jich asi mohla mít míň, ale já to prostě nedokážu. Taky jsem poslala někoho do světa a pak je velmi složitě sháněla zpět a ne u všech se mi to povedlo a už asi ani nepovede. A tak nakupuju jen tak, aby všichni stávající mohli zůstat ;-) Jsem prostě hromaditelka :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neříkám někomu hromaditelka, kdo má 100,200,500 ks a ví, o co se jedná :-)Hromaditelé jsou pro mě ti, co kolikrát ani neví, že už takový kousek mají ve sbírce anebo ani neví, o jakou panenku jde :-D a to já jsem třeba nevěděla u panenek Barbie a tak jsem je vynechala. :-)
   Kocourek si zase začal panenek všímat a tak jsou opět schované. Asi budu muset šetřit na vitrínu než na novou panenku :-)
   Děkuji za pochvalu háčkovaných šatů :-) na ty taky si nějak poslední dobou nedělám čas :-/ Snad příští rok bude v panenkách a tvoření lepší.

   Vymazat