úterý 3. května 2016

1896 - dvorní šaty (Court presentation gown)

Opět šaty z kolekce Paradise publications. Jediné šaty, které jsem odmítla prodat a to z mnoha důvodů. Panenka Sindy, která v nich je oblečená, si je prostě zaslouží. Je to moje první kloubová panenka, kterou jsem dostala jako dítě. Takže někdy ve 12 letech či dřív, ani nevím. Původně měla ještě ofinu, ale tu jí neteř ustřihla. 
Šaty jsou háčkované z perlovky a se spoustou korálků, které se navlékají přímo na přízi, se kterou se háčkuje. Sehnat v místních  galanteriích potřebný počet korálků stejného odstínu byl problém a proto jsou místy jiné barvy.
Spodnička je olemovaná krajkou záclona. Fotek je málo... 


7 komentářů:

 1. Kačko, nádherné šaty! Strašně moc se mi líbí barva! A ani se t nedivím, že jsi je své panence ponechala. Také jsem měla svojí lásku mezi panenkami, ale tu si jednoho dne odnesla dcera mého bratrance a mě na ní zůstaly jen vzpomínky. :-(
  Jsi šikulka a panenka je nádherná! :-)
  Ahoj Šárka. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šári, jí se báječně hodí k očím :-) ... no já si myslela, že už ji mít nebudu, ale jednou se mi vrátila od neteře zpět a tak ji zase mám. Je to takový "jiný exemplář" mezi těmi, co mám :-). A děkuji moc za pochvalu.
   Mimochodem - abych Ti mohla komentovat fotky na flicru, tak si musím vytvořit yahoo účet?

   Vymazat
  2. Kačko, přesně tak, musíš mít Yahoo účet. Ale já jsem mile překvapená, že o mém flickru víš. <3<3<3

   Vymazat
  3. No napsala jsi mi ho, když jsem se Tě ptala, kde Tě najdu, když už blog nemáš. Od té doby ho mám v záložkách a chodím koukat, ale s tím založením jsem si nebyla jistá. Proto jsem se do toho nepouštěla a nic Ti zatím nekomentovala.

   Vymazat
  4. Hehehe! Aspoň vidíš, jak jsem sklerotická! Já si už vůbec nepamatuji, že jsem ti odkaz napsala (to je ale ostuda - věř mi, že se červenám ♥). Ale jinak si kvůli mě yahoo účet zakládat nemusíš. ;-) Mě těší i to, že se přijdeš podívat. ♥
   Přeji ti krásný zbytek úterý. :-)
   Ahoj Šárka

   Vymazat
 2. Tyhle šaty jsou krásné, fascinují mě ty korálky. Vůbec nechápu, jak se tam navlíkají. A je prima, že sis je nechala, protože panence jsou krásně k očím a uričtě si je zaslouží :-)

  Ještě stan Flickru, mám pocit, že se můžeš přihlásit přes Facebook ;-) Ale já mám klasicky yahoo účet, tak jsem to nezkoušela...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty korálky se navléknou prostě na přízi - nějakých třeba 200 ks a pak jak háčkuješ, tak podle popisu posuneš 3 korálky a pokračuješ třeba krátkým sloupcem a takto se tam přímo vháčkují. Šaty jsou ale pak docela hmotnostně těžké a musela jsem zúžit výstřih, aby jí to nepadalo.
   Na ten Flickr jsem se přes fb nikde nedostala - neviděla jsem tu možnost, tak možná jsem i slepá :-D ... ale asi si časem vytvořím účet. (děkuji :-) )

   Vymazat