pátek 26. února 2016

1903 Vycházkové šaty na panenku typu Barbie - háčkované

Jedny z dokončených uháčkovaných šatů, které už mám dlouho, jen jsem je nebyla schopna nafotit. Jedná se o háčkované vycházkové šaty z roku 1903 Paradise kolekce. Háčkováno ze Sněhurky vel. 1.25 Bohužel u těchto šatů by to chtělo delší nohy panenky nebo vyšší podstavec, protože spodní část šatů nemá být vějířově rozložená kolem. Ale i tak musím pochválit autorku za vydařený návod. Paraple není funkční, je to pouze imitace.8 komentářů:

 1. Katko, tak to je krásný model, moc se ti povedl. Mám ráda tyto háčkované historické šaty, ale bohužel neumím anglicky, takže mám smůlu. Ze Sněhurky taky ráda háčkuju, dělala jsem z ní i panenky a č1,25 musí být hodně slabý háček. Musím se podívat, mám totiž staré háčky po babičce a ta háčkovala dečky ze slabounké příze. Dokonce mám krabici této příze a nevím, co z ní uháčkovat. Děkuji za vložení odkazu o novinkách, už jsem si ho aktivovala a snad bude fungovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Růženko moc děkuji za pochvalu a doufám, že odkaz bude fungovat. Mně se tyto háčkované historické modely taky moc líbí. Ze začátku jsem s nimi hodně bojovala, teď už je to lepší. Někdy ještě přemýšlím, co tím chtěla autorka říct, ale už v tom tolik netápu. Je jich spousta v této kolekci, jenže některé se háčkuji s perličkami nebo flitry zároveň a tak to už tak snadné není. Ale snad i toto časem vychytám. Zatím jsem zkoušela dvoje takové šaty (bílé svatební, tam těch perliček je málo a druhé, co teprve musím nafotit). Mám tyto háčky - ocelové ještě po exmanželové mamince. Háčkovala taky moc krásné dečky z tenkých přízí. To já raději šaty, ale občas taky nějakou takovou udělám.

   Vymazat
 2. Kačko jsou to nádherné šaty! Já je úplně prvně viděla u Moniky S. a tak jsem se do nich také pustila. Já je mám zase v barvě zeleno-bílá. :-) Tvoje barevná variace se mi strašně moc líbí. :-) Jsi šikulka, ale to já si moc dobře pamatuji. ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šárko, moc děkuji. Já mám ty šaty z této kolekce ráda a je zvláštní, jak v každé barvě a kombinaci vypadají úplně jinak. K Monči jsem je chodila hodně dlouho obdivovat, co udělala než jsem se sama do nějakých pustila. Já se budu muset přihlásit na flicr, ať Ti tam taky můžu občas nechat nějaký ten komentář :-) Vždycky mě to potěší, když tu necháš pár milých slov. Děkuji moc.

   Vymazat
 3. Katko, to jsou ale parádní šatičky, smekám! Já háčkovat neumím, tedy kromě základního řetízku, který sem tam hodím na své pletené modely, ale jinak jsem ztracená, proto velmi obdivuji, když někdo umí tak krásně háčkovat! Moc jsem si fotečky užila:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blani, moc děkuji za pochvalu. Já zase obdivuji to vaše(tvoje, Lenči apod.) drobné pletení. Plést umím, ale prostě tak drobně mi to nejde, a mám pocit, že se mi to neustále rozjíždí a ty kraje nedrží, každé očko je jinak, takže raději nepletu a více háčkuji, a nejvíce podle návodů (tam nemusím nic vymýšlet :-) )

   Vymazat
 4. Ty jsou prostě nádherné. Jsi fakt dobrá! Moc se mi líbí kombinace barviček, jsou takové sluníčkové ;-) Mám spoustu návodů na různé háčkované šaty, ale jak je to všechno v AJ a já háčkovat moc neumím, tak je zřejmě nikdy nepoužiju :-x

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni, já všechny tyto šaty mám taky v angličtině a háčkuji podle toho. Ze začátku to byl boj, uvědomit si, co ty zkratky znamenají, ale teď už to čtu, jako by to bylo "česky", akorát když je tam pak popis, co se kam připevňuje a jak přišívá, tak někdy tápu. Děkuji moc za pochvalu. :-)

   Vymazat