pondělí 12. května 2014

...aneb kam chodím na kukanou...

Již delší dobu se chystám udělat článek s odkazy na různé webové stránky, které navštěvuji a týkají se panenek. Protože to co jsem zde měla není ani zdaleka část toho, kam zabrousím. Někdy to je více, jindy méně. Moje komentování nebo dávání vědět autorovi, že jsem tam byla, je minimální. V tomto jsem prostě nenapravitelná. 
Nehledejte v tom žádný systém ani abecední seznam. Je to spíš takový soupis :-) a povídání (informace) k jednotlivým webovkám.
Pokud se v níže jmenovaném přehledu nenajdete, budu ráda, když mi o sobě dáte vědět, je možné, že v tom množství na někoho nebo něco zapomenu.

Můj panenkářský svět začal, když jsem zabloudila na stránky Marti, která již v dnešní době na tento web nepřispívá, přesto tu má spoustu krásných modelů. 

Přes ní jsem poznala Eriku, ta pro mě byla něco jako panenkářský "Bůh", obracela jsem se na ni s radami. Erika stále tvoří, i když její rozsah zájmů je již mnohem větší než jen panenky. Věnuje se i výrobě miniatur pro panenky, které se dají koupit. Vše najdete na jejich stránkách. Do této trojiky patřila ještě Tamara, pod přezdívkou Tamush v té době měla i webovky, zda má nějaké jiné ještě dnes, netuším. 

Postupem času jsem přes web poznávala další virtuální kamarádky, co měly podobné zájmy jako já. Tak jdeme na to :-)

- kamarádka Marťa, kterou jsem měla možnost poznat osobně na jednom srazu stejně jako Eriku, už se nevěnuje jen panenkám, ale stále tvoří a občas je možnost od ní i zakoupit nějaký ten obleček, co chybí panenkám v šatníku 

- šikovné holky - maminka s dcerou. Šijí, háčkují, pletou (prostě tvoří) na velkou škálu panenek. Neměla jsem možnost poznat zatím osobně, ale mamince Jarce vděčím také za spoustu návodů a rad. 

- jsou další šikovné ženy - maminka s dcerou, které se věnují Tonner panenkám a s nimi fotí neuvěřitelné scény.

Ze starších odkazů, je to ještě Iva a Lenka, dnes už jsou tam pouze přibývající modely Ivy, která tvoří na panenky Barbie a poskytuje k těmto modelům i své střihy.

- je taktéž panenkářka, kterou jsem poznala na "Dámě" a dodnes se panenkám věnuje. I na jejich stránkách najdete střihy a spoustu krásných modelů.

Šavrda - Šárku jsem také poznala při svých začátcích s panenkami, a bylo pro mě neuvěřitelnou radostí, když si mě po dlouhé době našla na mých nových stránkách. Sama již svůj web nemá, ale je k zastižení na flicru. 

Monča - se hodně věnovala háčkovaným modelům kolekce Paradise, podle které nyní háčkuji já, a její obrovskou galerii najdete na webu. Dnes už má nejspíše jiné starosti a zájmy :-) 

Posledním takovým "párečkem" panenkářek, které znám ze svých začátků s panenkami, je Katka se Simčou, které se věnují háčkování na panenky po celou dobu a tvoří krásné modely, mají spoustu výstav a háčkují na různé téma. Zde jsou jejich původní webovky, přes které jsem se s nimi seznámila já, také jsem měla možnost je poznat osobně.

A málem bych zapomněla na Naďku, která tvoří krásný nábytek pro panenky a znám ji ze svých začátků a osobně až v poslední době ze srazu BJD, kdy jsem poznala její šikovnost i v podobě oblečení na tyto panenky.  

Po mé panenkářské pauze, jsem narazila poprvé na stránky Renči, která mě šokovala se svou širokou tvůrčí škálou kolem panenek. Nevěnuje se jen BJD, ale má i doma sem tam nějaký jiný kousek. Začala s face-upy pro panenky a přemalováváním originálů, také její tvoření se více rozšířilo, a na jejích stránkách najdete i spoustu rad. Jí také vděčím za spoustu zkušeností a cenných rad. 

Další šikulkou, kterou jsem poznala i osobně, je Nina, která také sbírá a maluje panenky. Na blog již nepřispívá, ale na jejích stránkách toho najdete spoustu včetně odkazů, kde dál můžete její tvořivost obdivovat.

Ľubo - sběratel mezi námi panenkářkami má hned dvojí stránky. Jeden web je o spoustě novinek z jeho soukromé sbírky i ze světa, druhý přehledem jeho obrovské sbírky

Nikol - má exkluzivní sbírku Barbie. 

U Peťky (Valentiny) toho ještě tolik prošmejděného nemám, neboť jsem  na její stránky natrefila nedávno. Ale určitě se podívejte na spoustu fotek panenek Barbie, IT i srazů. 

Hanneton vlastně taky znám trošku ze svých začátků. Háčkuje šatičky na různé panenky - Barbie, IT, Tonner, MH a EAH.

Iva Babakat se věnuje obrovskému množství panenek vč. BJD a občas s nimi udělá nějaký ten příběh :-) 

Kdo se věnuje taký různým panenkám a má spoustu informací o nich a na svůj blog přispívá různými zajímavými články, je Růženka

Když jsem se vrátila do panenkářského světa, zjistila jsem, že spousta panenkářek podlehlo resinu - jak říkají mezi sebou: "je to mor". Mně toto resinové šílenství až tak nepohltilo (asi k tomu málo čichám :-) ), ale každopádně obdivuji strašně ráda tyto panenky u druhých a tak přináším i vám spoustu dalších odkazů na tyto panenkářky:

Janča Janina se věnovala dříve Tonnerkám, ale všechny je vyměnila za resin. Poznala jsem ji také osobně a je to moc fajn ženská. Něco z jejího světa a fotky ze srazů najdete na stránkách. 

Pavla se věnuje neskutečným přemalbám BJD a tvoření pro ně. Má svůj styl a jen žasnu nad její šikovností. Z jejich fotek je ten resin opravdu nakažlivý (pozor na to) :-)

Nejen resinu se věnuje Sofie a Alice. Na stránky moc nepřispívají, ale s Alicí jsem v kontaktu přes jinou síť a jsem za to ráda. 

U Majky najdete kromě BJD i informace k panenkám Tonner, Ellowyne a dále. Také fotky ze srazů. Původně stránky byly tady.

A pomalu se dostávám k panenkám, kterým aktuálně nejvíce podléhám a to z řady IT. Zde mám několik stránek, které navštěvuji pravidelně (ty další jsem zatím neobjevila) :-)

První zmiňuji Nauriel - Lenča na své stránky dávala novinky IT, které měla z členství v klubu. Ve své sbírce má nádhernou kolekci panenek IT, ale kromě nich si občas pořídí panenku i jiného typu. Je to také šikovná tvořilka, Panenku si upraví podle potřeby a krásně na ně plete. 

Další sběratelkou hlavně IT je Jitka, u které můžete najít starší novinky ze světa těchto panenek, její neskutečnou sbírku a krásné tvoření.

Blanka je další šikulkou, co podlehla fashion royalkám a dokáže svými rukami na ně vytvořit nepřeberné množství doplňků. 

Míša se věnuje nejen IT, ale i panenkám z řady Mattel. Trošku ji udělám reklamu a přidávám odkaz na mimibazar, kde prodává panenky z IT kolekce a novinek Barbie.

Další Míšou, kterou jsem objevila při svém hledání v kruhu IT, je kamarádka, co odložila Barbie za krásné fashion royalky. S nimi fotí příběhy a vdechne jim tak o kousek víc toho života.

Focené příběhy své krásné sbírky "fashionek" má taky Zmrzlinka.

A další novou webovou panenkářkou a kamarádkou se mi stala Nikol - její fotky jsou nádherné. Krásně si na ty panenky tvoří a z Barbie nečekaně přešla k IT :-) 

A zde je pár odkazů dalších panenkářek. Tyto stránky jsou mnou zatím moc neprozkoumané, i když většina už vás je zná. Já jen nerada sedávám u PC, takže prolítnu svoje nejaktuálnější a na ty ostatní už se mi toho času tolik nedostává, doufám, že to jedou napravím až budu sedět u PC a ten čas mi bude nakloněn.

Madame Rouge - IT a Barbie
Silkmilk - panenky IT a Barbie od Lucky
Edi znám taky ještě ze začátků, co si v hlavě vybavuji, pak se začala věnovat hodně panenkám BJD a nyní se vrací opět i k těm ostatním. Odkaz na její "resinový" blog najdete na webu.
Mezi šikulkami, které sbírají a tvoří pro své panenky je i Mária alias Mary
.
Pokud jste se mezi tímto množstvím kamarádek nenašly, tak mi určitě napište - ráda si Vás přidám nebo jsem prostě v tom množství na něco zapomněla :-) 


aktualizováno 7.4.2017 a sestaveno k 13.8.2016


Žádné komentáře:

Okomentovat