středa 16. července 2014

Úprava vlasů - opětovně krásné lokny


Spousta používaných panenek má časem hodně zacuchané vlasy a bez lesku, což jde samozřejmě u mnoha vyřešit, jen to chce trošku trpělivosti a péče. Takový malý fotopostup, jak panence upravit účes. Konkrétně natočení loken.

Nevím teda jak se to u mojí Tonnerky podařilo, zda časem, stěhováním nebo něčím jiným, ale měla vlasy v hrozném stavu, a proto jsem se rozhodla jí je opět zregenerovat.Vlasy před umytím.


detaily rozčepýřených a zacuchaných pramenů


Vlasy je potřeba pořádně umýt - já to dělám mýdlovou vodou, neboť se z nich smyje i částečně mastnota, která by v nich mohla být a dobře i prach. Následně je potřeba panence vlasy namočit do aviváže nebo balzámu (používám více aviváž) a pramen po prameni opatrně rozčesávat směrem od konečků ke kořínkům jemným hřebenem. Půjde-li to těžko, přidat balzám nebo aviváž. Po tomto umytí jemně opláchnout vlažnou vodou a vysušit ručníkem.
Vlasy po umytí, rozčesání - ještě jsou mírně vlnité na konci.


Jemně osušené vlasy a příprava na natáčení - je potřeba gumiček, malých natáček (kdo nemá použije jako já brčka nastřižená z obou stran, aby se tam dala zasunout gumička a alobal (vlasy v něm tak neutíkají při motání na brčko)


Pramen po pramenu natáčíme - konec, půlku, nebo celý pramen vlasů zabalíme do alobalu, navineme na brčko (natáčku) - zagumičkujeme.


Zde již všechny prameny nachystány k dalšímu kroku. 


Připravené vlasy je teď potřeba nechat projít teplotním šokem - nejdříve je namočíme do horké vody (ne víc jak minutu) a poté je propláchneme co nejstudenější vodou. Necháme uschnout (u mě 3 dny) a rozvineme. 


Výsledek: 


 - ještě je potřeba drobná úprava - FIXACE - použila jsem lak na vlasy s leskem a ze všech možných stran vlasy prolakovala, aby se nenatáhly lokny, nechala jsem je doschnout na panence v leže, tak aby byly "nakrčené" v tvaru. Vlasy budou lesklé a držet tvar. 
Upozornění: Toto je návod, jak to dělám já, je spousta panenkářek, která to dělá stejně/podobně a má svoje fotopostupy i na svých webových stránkách. Je potřeba si všechny projít, abyste dle svého uvážení vybrali pro vás ten nejlepší postup, který se vám líbí. Zatím se mi nikdy vlasy nijak neponičily. U starších panenek je potřeba předpokládat, že je šetrnost při česání opravdu důležitá, neboť prameny nedrží v hlavičce tak pevně, tak ať nemáte panenky plešaté. 


Žádné komentáře:

Okomentovat