pátek 6. června 2014

První předělávky

Ani nevím jak, jsem se dostala až k předělávkám panenek. Zadala jsem do vyhledávače přemalby a našlo mi to pár odkazů, tak jsem postupně brouzdala stránkami různých panenkářek, o kterých jsem neměla ani ponětí, až jsem zůstala "trčet" na webových stránkách Renči. Tam jsem se tak zakoukala do toho, jak je šikovná a co dokáže udělat s panenkou, že jsem si říkala, že to bych taky chtěla umět... anebo alespoň zkusit. A tak jsem vzala jednu svou panenku v nejhorším stavu (zacuchané vlasy, rozřezaná ruka, fleky na těle, obličej nic moc a zažloutlé tělo) a začala ji kazit - no to doslova - přemalbu jako takovou jsem dělala na několikrát. V aktuální podobě ji už nechám, ale doufám, že mě to neodradí a budu zkoušet dál.


několik pokusů přemalby 


Než jsem podnikla úplně poslední pokus přemalby za pomocí akrylu, aquarelových pastelek (mimochodem mám tam chybu v obrázku), a kombinací s pastely ať v tužce nebo v křídě, zkusila jsem ještě upravit rty jedné Barbie, která je měla částečně smazané a protože je poškozená na bradě, tak jsem říkala, když jí zkazím, tak to nebude až taková katastrofa. A protože by to pro mě bylo málo jen přemalovat (no jo, kdo chce moc...) tak podle jiného návodu, tentokráte Denisy(Moledrix), jsem zrušila vyříznutím rovnou zuby. 

přeměna rtů


Poslední takovou mou předělávkou a řekla bych, že jako jedinou podařenou v tomto směru mých pokusů a omylů, bylo lepení umělých řas. Koupila jsem si jedny z obyčejných řas u vietnamců - panenčiným očím snad neublíží - a pokusila se je nalepit na Barbie My scene, která je taky poškozena (krček má spoustu odštíplých kousků u hlavičky), to kdyby náhodou jsem jí ty oči zničila lepidlem úplně než kdyby se mi podařilo nalepit řasy. Po ruce jsem měla jen sekundové, kvalitnější a řasy se povedly.


A protože jsem nezmar, a nejsem až tak spokojena, a jsou věci, ve kterých mám nutkání se zdokonalovat, tak věřím, že toto není moje první a poslední úprava panenek. (Nepíši úmyslně zkrášlení, protože u mě člověk nikdy neví, co mě napadne - a třeba z nich začnu dělat monstra - kdo ví, třeba by mi to šlo líp.)





Žádné komentáře:

Okomentovat